Cestování

– nejlepší životní investice

Ať si říká kdo chce, co chce…pro mě je cestování ta nejlepší věc na světě. Jsem hrozně ráda za dnešní dobu, kdy máme přístupné všechny typy dopravy a hlavně otevřené hranice a zpřístupnění zemí o kterých se starší generaci mohlo jen zdát. Ta svoboda, kterou v dnešní době máme je k nezaplacení. A ten pocit, že můžu, je ještě větším lákadlem pro plánování dalších a dalších cest.

Objevování nových krajin, procházení se ve městech s historií a příběhem, obdivování krás architektury, poznávání jiných kultur a zvyků a ochutnávání nových jídel, to je to, co na cestování miluju nejvíc. Je to láska, je to vášeň, je to koníček. Cestuji od malička a byla jsem k tomu i vedena. Moje babička je vášnivá cestovatelka a já jí obdivuji v tom, že i ve svém věku neztratila šmrnc a energii si vše užít tak, jak se má. Jsem za vše neskutečně vděčná. Za všechno, co jsem viděla, co jsem prožila a za lidi, které jsem na cestách měla čest potkat. Jsou to totiž přátelé, kteří sdílejí stejnou vášeň pro cestování jako mám já. Ať jsme od sebe napříč celým světem nebo pár hodin od sebe, máme stále společné vzpomínky a zážitky, které nás stále pojí. Jsou to neskutečné pocity, které pochopí jen srdce dobrodruha, který sní o objevování dalšího.

Které země už jsem procestovala

Napříč Evropou jsem navštívila země jako je Anglie, Francie, Španělsko, Itálie, Chorvatsko, Rakousko,Nizozemsko, Německo i nejmenší státy světa jako jsou Monaco, San Marino i Vatikán. Z Afriky jsem zatím stihla jen Tunisko. A ze Severní Ameriky to bylo USA a Kanada. V USA jsem strávila rok života a nemůžu být za tuhle příležitost vděčnější. Bydlela jsem s úžasnou rodinou v Connecticutu kousek od New Yorku. Byl to skvělý rok, poznala jsem spoustu přátel jako je moje skvělá kamarádka Lucie, která se mi letos vdala za američana Aleka, kteří spolu cestují po USA. Odkaz na jejich youtube channel a jejich facebook nechám níže, protože je radost sledovat jejich cesty. Jednu z cest jsem absolvovala s nimi a byl to skvělý prodloužený víkend na Niagárách a k tomu trocha dobrodružství s ubytováním v Torontu.

Sledujte Aleca a Lucii na cestách na jejich youtube channelu Give it up to live it up! A také na facebooku Lucy and Alec – Travel the world with us!

https://www.youtube.com/channel/UCHUZzSqhWn6vtydBaIlQYkw

V USA jsem stihla vidět místa jako je New York, Boston, Cape Cod, Washington D.C., Philadephia, Atlantic City, Orlando – Disney World, Miami, Niagara Falls, New Orleans, Nashville, Atlanta, San Francisco, Las Vegas, Los Angeles, mohla jsem si projet část Route 66, vidět Grand Canyon, Antelope Canyon a Horseshoe Bend a další.

Už je toho spousta a přesto je to hrozně málo. Protože každý s vášní pro cestování chce víc a víc a tak je to i u mě.

Toronto

Přátelé

Člověk by až nevěřil, že i přes jazykovou bariéru je možné se ve světě spřátelit. Ale opak je pravdou a to hlavně tím, že cizinci jsou podle mě víc přátelští než jsou Češi, ale to je jen možná moje domněnka. Každopádně mám přátelé z různých krajů světa. Španělsko, Francie, Anglie, Amerika, Německo, Slovensko… Moje babička vždycky říkávala, že je dobré si dělat přátele v  cizině, protože nikdy nevíte, co se vám kde přihodí. A vždycky je lepší znát někoho místního. a přesto, že jsme každý z jiného kraje, jedno nás pojí a to je jazyk. Jsem ráda, že jsem se rozhodla pár let zpátky odjet do Anglie se učit anglicky a to jsem ještě netušila, že mi to v životě tak pomůže. Pořád to není nic dokonalého, ale i tak si rozumíme.

San Francisco

Cestování aneb plány do budoucna

Letos snad vyjde naše cesta do Itálie. Naštěstí mám přítele, který sdílí stejnou vášeň pro cestování jako já a nemohla jsem si vybrat lépe. Není nic lepšího, když máte ve vztahu stejný pohled na svět. Rozhodli jsme se po naší návštěvě Benátek v únoru, že bych chtěli vidět to nejlepší z Itálie. A tak snad v srpnu vezmeme auto a batohy a pojedeme napříč Itálií. V plánu máme Miláno, jezero Garda, Veronu, možná znova Benátky, Florencii, Boloňu, Pisu a Řím. Ne nadarmo se říká, že pokud v Římě hodíte minci do Fontány Di Trevi, že se tam jednou určitě vrátíte a mě se možná po nějakých 12 letech vyplní tohle pořekadlo. Itálie je úžasná a my už se těšíme kam nás kola auta všude zavedou. A ještě jsem zapomněla, že nás vlastně čekáv červenci ještě cesta do Švýcarska a na Mont Blanc. Tak uvidíme, co nás letošní rok ještě přinese.

http://www.luciepickova.com/venice-2/

cestování - Benátky