Chamonix Mont Blanc – Aiguille Du Midi

Chamonix Mont Blanc – Aiguille Du Midi

Chamonix Mont Blanc

Po dlouhé době zase někde na cestách a já se zase cítím plná života.

Pryč od všeho stereotypu v práci, kdy chodím jen z práce spát a zase do práce. Posledních pár týdnů bylo těžkých, když konečně nebyla práce, tak jsem  plánovala rozlučku se svobodou pro nejlepší kamarádku, vše najdete v těchto odkazech:

http://www.luciepickova.com/dekorace-na-rozlucku-se-svobodou/

http://www.luciepickova.com/rozlucka-se-svobodou-cast-2-program/

A když už bylo po rozlučce přišla na řadu svatba. Mezitím člověk trávil všechen volný čas přípravami a pak tedy v práci, kde jsem zastupovala kolegyně na dovolených. Ale konečně přišla řada i na mě, alespoň s malým výletem do Chamonix, než v srpnu vyrazíme na pořádnou dovolenou.

Do Francie jsme vyrazili já, mamka a můj brácha a vlastně to byl výlet díky bráchovi, kterej to dostal jako dárek k narozeninám už v únoru. Dlouhá doba čekání se vyplatila 🙂

Autobusem jsme tedy z Plzně směr Francie – Chamonix. Nebudu vám tady vyprávět jaká cesta autobusem nás čekala, ten, co občas autobusem někam vyrazí ví, že to zrovna není nejkomfortnější cesta a kort když to trvá ještě několik hodin.

Aiguille Du Midi

Aiguille Du Midi

Aiguille Du Midi

Ráno jsme dorazili do městečka jménem Chamonix ve Francouzských Alpách, odkud jede lanovka s největším převýšením na světě přímo na vrcholek Aiguille Du Midi, která je součástí Monblantského masivu. Počasí nám vyšlo nádherně. Dole bylo okolo 26 stupňů, za to nahoře nás čekalo ochlazení, tam už bylo okolo nuly. Samozřejmě jsme byli vybavení protože jsme nepočítali s tím, že by v nějakých skoro 4 tisících metrech byla třicítka. Lanovka měla jednu mezi zastávku asi tak v půli cesty na vrchol a musím říct, že už z půlky byl výhled naprosto kouzelný, ale o tom až za chvíli.

Aiguille Du Midi

Aiguille Du Midi

Výprava na Mont Blanc 

Naše cesta pokračovala na vrcholek hory, kdy cesta lanovkou byla chvílema opravdu na hraně skály a to do slova. Namačkaní jako sardinky jsme konečně dorazili nahoru no a v podstatě i na horu 😀

Nahoře na hoře byla spousta vyhlídkových teras, různá zákoutí s zajímavostmi ohledně Aiguille Du Midi, restaurace a obchod se suvenýry.

Z vrcholku se dalo krásně sledovat okolí hor. Výhled byl dech beroucí a lidé stoupající na Mont Blanc a další hory byli tak malincí. Bylo jich tam spousty. V dálce ve sněhu bylo i pár stanových městeček. Musí to být užásný zážitek pokořit takové vrcholy, které jsme viděli okolo. My zbabělci jsme se zaplatili lanovku no 😀

Aiguille Du Midi

Aiguille Du Midi

Aiguille Du Midi

Poté, co jsme prozkoumali vrchní patro a užili si ty nádherné výhledy, rozhodli jsme se sjet dolů na mezipřestupní zastávku a užít si taky trochu okolí tam.

Nahoře jen sníh, ledovce, vítr, zima a najednou jako by nás lanovka přenesla do jiného světa.

Tráva byla krásně zelená, květiny kvetly všude okolo.  Po loukách se procházeli osli, sluníčko hřálo a krajina byla naprosto úchvatná.  No posuďte sami!

Aiguille Du Midi

Chamonix

Chamonix

Překvapení dne!

Protože moje francouzská kamarádka s kterou jsem se seznámila na letišti ve Frankfurtu ( letěli jsme spolu do New Yorku) bydlí kousek od Chamonix, zkusila jsem jí napsat jestli náhodou nemá čas, protože naposledy jsme se viděli skoro 2 roky zpátky. Byly jsme au-pairky v Americe a byly jsme skoro každý víkend spolu. Můžu říct, že patří mezi mé nejlepší přátele a i když bydlíme od sebe takový kus, naše srdce budou vždy propojena a naše přátelství opravdové 🙂

Chamonix

A vyšlo to tak úžasně, že čas měla a přijela se za mnou do Chamomix podívat protože to bylo všeho všudy asi 20 km od jejího městečka. Bylo to úžasný ji zase vidět po takové době 🙂 Vůbec mi to v tu chvíli nepřipadalo jako by to byli dva roky skoro. Pořádně jsme zase pokecaly, bylo to úžasné setkání a o to horší bylo zase loučení. Tolik mi chybí, ale přesto vím, že tu pro mě vždycky je.

No přikládám pár dalších obrázků z Chamonix a z naší cesty a řekla bych, že to je pro dnes asi už vše! A rada na závěr!

Cestování je dobrý způsob, jak utratit své peníze a přesto se stát bohatším!

Chamonix

Chamonix

ChamonixNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.