De Zaanse Schans – Amsterdam

Zaanse Schans

Zaanse Schans je vesnička s větrnými mlýny, kterou jsme navštívili při podzimní návštěvě Amsterdamu v Listopadu 2017. Já se konečně taky dočkala fotek a tak můžu sepsat i článek o tomhle úžasném výletě.

Do Amsterdamu jsme se dostali s autobusovou společností Flixbus, kteří nabízí úžasné noční autobusové linky. Jestli vám teda nedělá problém spát v autobuse. Dokonce občas dělají akce na jízdenky a my jsme se tak do Amsterdamu dostali za přibližně 1000,- Korun a tím myslím – tak i zpátky pro dvě osoby. Není to skvělý? Nechám vám tu odkaz na jejich stránky anabízejí také úžasnéakce pokud si stáhnete jejich aplikaci do telefonu. A tohle není žádná placená reklama 😀 ale mohli by mě za to platit.

https://www.flixbus.cz

Zaanse Schans

Zaanse Schans

Do Zaanse Schans se dostanete hrozně jednoduše z Amsterdamu a to vlakem. Cesta trvá přibližně půl hodinky a jedno jestli jedete z Amsterdam Centraal nebo ze Sloterdijk. Zaanse Schans vás uchvátí nejenom větrnými mlýny! Ale hlavně tím, že zjistíte, jak kdysi vypadalo a jak se žilo v Severním Holandsku. Můžete se podívat do muzea dřeváků nebo se dozvědět něco víc o výrobě sýra. Taky si můžete prohlídnout starý větrný mlýn. Nám krásně vyšlo počasí a přesto, že bylo celkem chladno, tak svítilo krásně sluníčko a sem tam se přehnal nějakej ten mrak. Vesnička Zaanse Schans vám může nabídnout restauraci, větrné mlýny, výrobnu a obchod se sýry, muzeum dřeváků jak už jsem zmínila, několik obchodů se suvenýry. Obchod se sladkostmi nebo třeba starožitnictví.

Zaanse Schans

Doporučuji určitě vyrazit brzy ráno , třeba kolem 7-8 hodiny, než se vesnička naplní davy turistů. Na mé poslední návštěvěAmsterdamu jsem nestihla do Zaanse Schans zajet, ale jsem ráda, že tentokrát jsme v Amsterdamu strávili o den déle a tak jsme všechno krásně stihli.

Zaanse Schans

Po cestě zpátky jsme se ještě zastavili v Zaandam, kde jsem se mohla podívat do Primarku, bez toho aniž by mě někdo ušlapal, což bylo příjemný. Nebyl tak velkej, ale rozhodně lepší než stát fronty a tlačit se v Amsterdamským Primarku. No a to bude pro dnes asi vše. Pokud budete mít nějaké otázky nebo tipy na příště, určitě neváhejte napsat komentář. Budu ráda. A tady je ještě pár fotek na závěr. Tak zas příště 🙂

O mém prvním výletě do Amsterdamu si můžete přečíst zde:

http://www.luciepickova.com/amsterdam/

Zaanse Schans

Zaanse Schans

Zaanse Schans

Zaanse Schans