H&M black and white blazer outfit

English

Hey guys, I hope you are doing well! Let’s have a look what we have here today 🙂 We shoot this pictures in Karlovy Vary around hotel Richmond. They have beautiful garden there. So we took our chance to shoot the outfit there 🙂 By the way the blazer was in sale so it is always better to have something nice but for better price 🙂

blazer

Of course my pictures are from the best photographer I know. You can see his website and you can follow his Instagram here:

https://www.instagram.com/stanislavkochubey/

http://stanislavkochubey.cz

This week we hit 4000 followers on my instagram and I am so grateful. Thank you so much guys. Please if you don’t follow me on Instagram, please do. I am appreciate every single follower I have.

https://www.instagram.com/luciepickovablog/

blazer

Here is also link on another outfit post on my blog. Please take a look 🙂 And also you can be excited about more outfit posts they are coming soon!

http://www.luciepickova.com/leather-jacket-and-jeans-outfit-ootd/

Also you can try my recipe on banana bread 🙂 I bake it for the first time in my life and I have to say it was delicious!

http://www.luciepickova.com/banana-bread-aneb-co-s-prezralymi-banany/

Let me know in comments if you like this outfit or also you can let me know any ideas about blog post what you would like to see on my blog.

blazer

Outfit:

Blazer: H&M

Jeans: Primark

Bag: C&A

Shoes: Deichmann

 

blazer

Česky

Ahoj všichni! Doufám, že se dnes máte báječně. Pojďme se podívat, co nás tu dnes čeká. Fotky jsme fotili v krásných Karlových Varech okolo hotelu Richmond. Mají krásnou zahradu a tak jsme využili situace a fotili jsme tam.

Byl to skvělý nápad , protože fotky se mi hrozně líbí. Fotil je ten nejlepší fotograf, kterýho znám.

Můžete se podívat na jeho web a také ho můžete sledovat na Instagramu:

https://www.instagram.com/stanislavkochubey

http://stanislavkochubey.cz

Taky jsme tento dosáhli 4000 sledujících na mém Instagramu a tak bych vám z celého mého srdce chtěla poděkovat a říct, že jsem vděčná za každého z vás! A pokud mě na Instagramu nesledujete tak můžete a to přímo tady:

https://www.instagram.com/luciepickovablog/

Na mém Instagramu se můžete těšit na spousty fotek nových outfitů, ale také na fotky a tipy z cestování. No apotom taky na to, že když něco jednou za čas ukuchtim, tak to tam taky pošlu. Naposledy jsem zkoušela poprvý v životě banánový chleba a musim říct, že byl naprosto skvělej! Určitě doporučuju upéct. Navíc díky němu nemusíte vyhazovat přezrálý banány a to je na tom to nejlepší teda až po tý chuti.

http://www.luciepickova.com/banana-bread-aneb-co-s-prezralymi-banany/

No a teď zpátky k outfitu 🙂

Outfit:

Blazer: H&M

Džíny: Primark

Kabelka: C&A

Boty: Deichmann

No a to je asi dneska vše 🙂 Tak se těšte na příště, protože už připravujeme nové focení outfitů. Dejte mi vědět do komentáře, jestli se vám outfit líbil. Pokud máte nějaký návrh na článek, který si myslíte, že tu nemůže chybět, tak budu taky moc ráda, když mi to do komentáře napíšete. Díky moc 🙂