Recept na Linecké cukroví

Recept na Linecké cukroví

Recept na 

Linecké cukroví

Taková vánoční klasika, dělá se snad u každého doma, koho znám. Pokud ještě nemáte napečeno a teprve se na to chystáte a hledáme recepty, co letos upéct, tak jste na správném místě. Já letos upekla šest druhů cukroví, dobře pekla jsem jen čtyry, protože dva druhy jsou nepečený, ale vy víte, jak to myslím. No pokud prostě hledáte inspiraci, tak se nezapomeňte vracet na můj blog, protože vás toho čeká mnohem více než jen Linecké cukroví!

linecké cukroví

Co potřebujeme:  

 • 250g másla
 • 350g hladké mouky
 • 120g moučkového cukru
 • 3 žloutky
 • 1 balíček vanilkového cukru

Jak na to:

 1. Pro přípravu těsta na linecké cukroví si prosijeme mouku na pracovní desku (já jí nikdy neprosívala a taky se to povedlo :D), přídáme ostatní ingredience jako jsou cukr, žloutky, máslo a vanilkový cukr a mačkáme a mneme dokud se nám nevytvoří těsto. Výsledné dílo našich rukou poté zabalíme do folie a dáme uložit do ledničky. Nejlépe ho nechte spát do rána. 
 2. Poté, co si těsto odpočinulo ho rozválíme na předem pomoučněné pracovní ploše (jinak se to lepí a pak máte nervy jako já) a válíme na tenké pláty. Pak už stačí vykrajovat tvary vaší volby, volte však velikost z které se dále budou moci vykrajovat další otvory na vrchní část cukroví. Takže půlka těsta bez děr, půlka s dírou.
 3. No a pak naše vykrájené patvary  klademe na plech, který si před tím vyložíme pečícím papírem. A vložíme do trouby, která je zahřátá přibližně na 165 stupňů.
 4. Pečeme dokud nám nezačne těsto růžovět.
 5. Po vyndání necháme vychladnout.
 6. Po vychladnutí naše linecké cukroví namažeme marmeládou a nebo jak můžete vidět na další fotce – nutellou. Překryjeme horní částí. A tadáááá Linecké cukroví!

Přeji dobrou chuť a veselé Vánoce!

V dalším díle nás čekají Vosí hnízda!

Kromě blogu, také můžete sledovat můj instagram, budu ráda za každého nového followera!

https://www.instagram.com/luciepickovablog/

 

 

 3 thoughts on “Recept na Linecké cukroví”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.