Nashville

 Happy St. Patrick´s day!

Na počest tohoto svátku, bych ráda napsala článek o tom, kde jsem trávila St. Patrick´s Day minulý rok!

Ráda bych řekla, že to bylo nad sklenkou irské whisky nebo tmavého piva někde v pubu v Dublinu. Ale nebylo tomu tak, ale ani tak můj zážitek nebyl nejhorší! Den Svatého Patrika jsem slavila v Nashvillu v Tennessee, kam jsem měla namířeno při mém rychlovýletu Amerikou, o kterém si můžete přečíst také zde:

http://www.luciepickova.com/amerika-5-dnu-4-staty/

Jedno krásné ráno, bylo tomu tak přesně 17.3.2017 jsem dorazila autobusem z Atlanty do Nashvillu. Měla jsem skoro celý den na oslavy a prohlídku města a protože nejsem bůh ví jakej alkoholik, začala jsem tou prohlídkou. V Nashvillu už bylo jaro a stromy se krásně růžověly. Byla to radost se jen tak toulat. Procházela jsem se tak městem a narazila jsem na Country music hall of fame, kde můžete vidět třeba šaty Taylor Swift, nahrávací desky, můžete se dozvědět o historii a tradicích Country muziky a podobně.

Country music hall of fame

Taylor Swift

Protože, nebylo moc času ani peněz, nezaplatila jsem si kompletní prohlídku, ale dovnitř jsem se zašla podívat. Po obhlídce Hallu jsem se vydala na Nashvillský chodník slávy, kde mají hvězdu tací umělci jako jsou Elvis Presley, Jimi Hendrix, Kings of Leon a další…

Nashville walk of fame

Dále jsem pokračovala směr Downtown Nashville, kde už začala zábava v plných proudu. Jako největší zábava se zdálo být asi tak osmi místné kolo se stolem, kde šlapalo 8 lidí a u toho si čepovali a pili pivo. U toho jim hrála muzika nahlas a všichni pili, smáli se a zpívali. Vypadalo to jako zábava dělaná právě na den Svatého Patrika. Všichni už chodili v symbolickém zeleném oblečení a zdálo se, že už mají trochu pod parou na to, že bylo vlastně jen poledne.

Procházela jsem Downtown Nashville a nakukovala do obchůdků a barů. Nedalo mi to a zašla jsem se podívat taky na prodejnu gramofonových desek a taky jsem si zašla zkusit pravé kovbojské boty. Měli je tam snad všichni co pocházeli z Tennessee. Košile, džíny, klobouk a kovbojské boty. Člověk si najednou opravdu připadal jako v jiném světě. Tohle město se šíleně lišilo od jiných měst kde jsem byla, ale samozřejmě v dobrém.

Downtown Nashville

Nashville

Elvis

Nashville

Nashville

Nashville

St. Patrick's Day

Přišel hlad a tak jsem zašla na burgera do místního Hard Rock Café, jsem milovníkem burgerů. Možná proto jsem v Americe za rok přibrala 10 kilo. Ale co, pro mě je jídlo požitek a zážitek a odpírat si ho nebudu. Skvěle jsem si pochutnala a pokračovala jsem dál.

Hard Rock Cafe

Obhlídla jsem si další zajímavá místa Nashvillu a začalo se pomalu stmívat. Já už nevěděla kam dál jít a po dvou předchozích dnech a nohách už jsem si přála se zastavit. A tak jsem zašla do jednoho z barů na pivo. Normálně pivo nepiju. Ale tam se to nějak hodilo a hlavně nezbývalo moc peněz na utrácení. Ono i to blbý pivo stojí třeba 5 dollarů. Tak jsem si tam tak stála s lahví amerického piva na druhé patře na balkóně, poslouchala jsem živou  muzika a pozorovala ruch hlavní ulice. Bylo mi fajn. A přesto, že jsem tam byla sama, jsem si sama vůbec nepřipadala.

 The Nashville nightlife

Nashville

A taky jsem sama dlouho nezůstala. Přišla banda chlápků z New Yorku a nevím proč jsem je zaujala zrovna já ve svých sportovních legínách a bundě od Nike, ale začali se mnou kecat. Samozřejmě tím, že slyšeli můj cizáckej přízvuk, začali vyzvídat. Nakonec jsme pili, tančili, kecali a skvěle se bavili. Nakonec mě jeden z nich o kterém jsem psala už v předchozím článku, že si nepamatuju jeho jméno, šel doprovodit na autobus, abych nešla po tmě  sama. Něco mi říká, že se jmenoval Jack nebo John, ale už opravdu nevím.

Nashville

Nashville

Nashville

Každopádně můj den v Nashvillu skončil nakonec úplně jinak, než jsem si představovala. Skončil nakonec ještě líp a já řádně oslavila den Svatého Patrika. I když druhý den v Atlantě na mě kromě mé kamarádky Lenky, čekala taky kocovina. Ale co, žijeme přece jenom jednou!

A tak bych vám chtěla popřát krásný den Svatého Patrika!

I když ho v Čechách neslavíme tak jako ve světě, tak i tak je pátek! A tak toho Patrika možná zapijete někde na párty. Já ho letos oslavila u maminky mého přítele, zápasem v šipkách, které jsem vyhrála! Doufám, že si to čteš Stání! VYHRÁLA JSEM! haha a teď když dopisuju tento článek, ležíme v posteli v symbolicky zelených tričkách i když to nebyl zrovna záměr si je vzít na sebe!

takže….

Happy St. Patrick’s Day to everyone!