Příležitosti…

Co dělám právě teď? Ležim na gauči s nohama nahoře, piju gin s tonikem a píšu. Je osm hodin večer a právě jsem si doprohlídla časopis Harper’s Bazaar. Asi mě po dávce módní kultury chytla kreativní chvilka. Rozjímám navoněná testerem od Lancomu, který byl přiložený v časopise. Voní božsky.

Rozjímám o všech příležitostech, které mám a kterých bych chtěla využít. A víte co? Proč nevyužít všechny příležitosti, které máme??

Mám za sebou líných pár týdnů. Nebudu vám lhát. Moje rána, večery, volné dny a volné chvíle jsem strávila u hry na facebooku a mám toho už dost. Dostala jsem v práci příležitost se věnovat nejen své práci, kterou mám ráda, ale taky využít svých znalostí a kreativity. Dostala jsem příležitost zapojit se do hotelového Facebooku, vedu hotelový Instagram a přidávám kousek sebe a svých nápadů do naší společnosti. A jsem pyšná. Musím říct, že jsem nečekala nic takového. A když si mě pozval ředitel do kanceláře, říkala jsem si, co jsem zase posr..a. Nedělám moc chyb, ale říkala jsem si, že to nebude jen tak.

Baví mě psát, baví mě vymýšlet nové věci, baví mě být kreativní. A tak jsem asi na správném místě. Učím se novým věcem a snažím se být lepší a lepší každým dnem. A o to teď jde.

Po těch týdnech lenosti jsem dosáhla akorát několika stovkového levelu, ale nic jsem nedokázala. Začalo mě to štvát! A tak jsem se jednoho dne probudila a řekla jsem si dost. Musím být víc aktivní. Chytit všechny příležitosti za pačesy! Pokud máte strach, že někoho zklamete, že nebudete tak dokonalí, tak to je normální. Já se s takovým strachem probouzím každý den. Jsem sebevědomá, ale na druhou stranu mám pochyby sama o sobě.

Tenhle článek má být o příležitosti. Chtěla bych, aby vás povzbudil, nevzdávat se a jít si za svým. Ne všechno dopadne dobře nebo tak, jak si plánujete, ale i neúspěch je základem úspěchu!

Někdy začátkem minulého roku jsem začala psát tento blog. Baví mě to šíleně. A i když nikdo kromě mojí rodiny tenhle blog ze začátku nečetl. Možná ani ta rodina ne. Tak jsem to nezvdala. Neříkám, že tenhle blog bude někdy slavnej, ale když se koukám na statistiky a vidím, že můj blog každým dnem čte více a více lidí.  To je pro mě úspěch. Základna je postavena. A dobrý základ je všechno.

Wikipedie říká, že příležitost je časově, podmínečně příznivý okamžik pro realizaci nějakého cíle nebo naplnění účelu. Příležitost je novou možností, ale zárověň impulsem a stimulem…

Pojďme si tedy začít plnit cíle a sny. Pojďme se chytit nových možností.

Shrnutí a závěr:

Já bych chtěla pravidelně psát na svůj blog a dál ho rozvíjet. Chtěla bych skvěle odvádět svou práci a dovádět ji k dokonalosti (ps.: nic není dokonalé – je kravina – záleží jen na úhlu pohledu), chtěla bych být víc pozitivní a víte proč? Vítě, že Češi jsou druhým nejvíce pesimistickým národem světa? Jo, je to tak, ale berme to pozitivně, že jsme to nevyhráli a pořád s tím můžeme něco dělat. A je toho samozřejmě víc, ale můj článek už nabírá gigantických rozměrů, ale co…

Tenhle článek je momentálně zaměřenej na moje pocity a příležitosti. Je to článek, který když píšu, tím víc si uvědomuju kolik toho opravdu v životě chci. Je to článek, kterým bych i vás, kteří ho čtete chtěla nabudit k cílevědomosti.

Pps:: I když můj pravopis není asi úplně nejlepší, to neznamená, že přestanu dělat něco, co mě baví. Alespoň můžu posloužit jako odstrašující případ.

To je asi pro dnes všechno a ne nejsem opilá, kdyby si někdo pokládal tuhle otázku