Díl druhý: Recept na Vosí hnízda

Díl druhý: Recept na Vosí hnízda

Recept na

Vosí hnízda

Pokračujeme dalším dílem receptů na vánoční cukroví. Včera jsem začala receptem na Linecké cukroví, odkaz najdete tady: http://www.luciepickova.com/linecke-cukrovi/ 

A dneska nás čekají Vosí hnízda nebo jak tomu říkám já – Včelí úly. Včera jsem přidávala fotku na instagram a zjistila jsem, že nejsem jedinej člověk na světě, kdo tomu říká včelí úly. No každopádně, když jsem hledala recept na včelí úly nemohla jsem nic moc najít, až jsem pak zjistila, že se tomu říká Vosí hnízda. No moje Vosí hnízda vypadají jako stromky, protože jsem si koupila vánoční kolekci formiček na tohle cukroví, ale vy samozřejmě můžete použít jakékoliv formičky 🙂 No a teď bez jakéhokoliv otálení se vrhneme na recept.

Co potřebujeme:

Na těsto:
 • 100g moučkového cukru
 • 160g rozemletých dětských piškotů
 • 60g mletých lískových oříšků
 • 40g změklého másla
 • 2 lžíce rumu
 • 60g nastrouhané čokolády (s vysokým podílem kakaové hmoty)
 • 3-4 lžíce salka (slazené kondenzované mléko)
Na krém:
 • 120g másla
 • 80g moučkového cukru
 • 3 lžíce vaječného likéru
Na podložení potřebujeme celé kulaté dětské piškoty!

Jak na to:

 1. Vosí hnízda jsou nepečené cukroví, takže stačí když si připravíme stejnorodou hmotu z cukru, piškotů, oříšků, másla, rumu, čokolády a salka.
 2. V jiné nádobě si utřeme krém z ingrediencí – máslo, moučkový cukr a vaječný likér.
 3. No a pak už vememe jen formičku na Vosí hnízda (vysypeme ji kakaem nebo moučkovým cukrem, aby se nám těsto nelepilo na formičku) a plníme ji těstem, které jsme si připravili v bodu číslo 1. 
 4. Když máme těsto nahňácané ve formičce uděláme si do něj důlek – některé formičky mají důlkovač už v balení jako ty moje, ale můžete použít i třeba rukojeť od vařečky. 
 5. Důlek naplníme krémem, nejlepší je si dát krém do plnícího pytlíku na polevu, lépe se s tím pak pracuje. Nebo ho dejte do igelitového pytlíku a na růžku pytlíku vystřihněte dirku (pozor pytlík vám může praskat, jako mě :D)
 6. Pak už stačí jen uzavřít piškotem a vyklopit z formičky. Opakujeme dokud nám těsto nedojde. Pokud se vám těsto rozpadá, zkuste přidat trochu víc salka, ale né zas moc, aby se vám pak nelepilo. Je to věda, co na to říct!

A tadá Vosí hnízda jsou na světě. Nejlepší je je hned uzavřít do nějaké krabice nebo nádoby, když hodně proschnou, jsou hodně suchý, mluví z vlastní zkušenosti. Já je nechala na stole přes noc a dobře jim to rozhodně neudělalo. 

Doufám, že se vám Vosí hnízda povedou a budou vám chutnat. V příštím díle se můžete těšit, třeba na vanilkové rohlíčky. Moje nejoblíbenější!

 1 thought on “Díl druhý: Recept na Vosí hnízda”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.