Rozlučka se svobodou

– část 2. –

Program

Je tu poračování prvního článku na téma rozlučka se svobodou.

První část: 
http://www.luciepickova.com/dekorace-na-rozlucku-se-svobodou/

Protože jak už jsem psala ve článku prvním, jako svěděk nejlepší kamarádky Evičky jsem měla na starosti rozlučku se svobodou. A protože jsem neměla tolik nápadů hned v hlavně začala jsou brouzdit internetem a hledat zábavné úkoly nebo hry, které by navodily skvělou atmosféru a hlavně náladu. Jelikož jsem nemohla najít moc nesexistických úkolů a podobně. Začala jsem nad tím trochu víc uvažovat. Co dám do programu rozlučky? Hmmmm?

Protože je moje kamarádka Evička tak trochu klidnější nátury i když se některé z nás díky úkolům na rozlučce dozvěděly pár pikantností o budoucí nevěstě (touhle dobou tedy už vdané mladé paní) i tak jsem nechtěla vymýšlet úkoly typu: olíbej 100 kluků za večer, sendej tričko ze všech co potkáš, získej trenýrky barmana a podobně.

Nejenom, že mi tyhle úkoly připadaj spíše trapné a neúctivé k budoucímu ženichovi, ale ani by to nikdo z nás dělat nechtěl. Starou dobrou limuzínu jsem taky zavrhla, je to přecejenom už tak trochu klišé.

A tak tady máte návrh pozvánky z druhé strany, kde je program. Ráda bych se ke každému puntíku programu postupně vrátila a napsala o nich více informací a třeba taky vtipné zážitky, které se nám u toho staly. Tak čtěte dál a doufám, že pro pěkný úspěch prvního článku se vám bude hodit i tenhle.

Nevěsta měla samozřejmě místo programu napsáno, že program je jedno velké překvapení. Tak asi začnemě rozebírat postupně všechny části programu!

1. Malé pohoštění a posezení

Protože jsme začali už v jedenáct dopoledne a další jídlo bylo v plánu až k večeru na piknik rozhodla jsem se udělat jídla víc a obložit talíře sladkým i slaným i u mě doma. Vyzdobila jsem místnosti podle dekorace, které najdete v prvním článku!

Odkaz zde:

http://www.luciepickova.com/dekorace-na-rozlucku-se-svobodou/

A mohlo se pomalu začít, holky se začaly slejzat po 11. Pomalu jsme se seznamovaly, protože ne všechny jsme se navzájem znaly a tak jsme pomalu jedly, popíjely a kecaly o různých zážitcích.

Samozřejmě jsme využily další dekorace z prvního článku a začaly jsme fotit fotky ve fotorámu.

2. DIY květinový věnec

Aby jsme u nos doma jen neseděli, vymyslela jsem další část programu a to výrobu květinových věnců. Stačil nám jen květinářský drátek, který jsem asi za 19,- kč pořídila v Baumaxu a květiny. Já jsme koupila 4 balíky květin v lidlu každý stál kolem 50,- kč a o zábavu bylo postaráno. Ať holky tvrdily sebevíc, že nejsou moc zručný, myslím, že každé to celkem šlo krásně 🙂 A jak už jsme psala v prvním článku, květinové věnce byl skvělý nápad, hlavně v tom, že jsme se v davu lidí úžasně poznaly. Navíc vypadají krásně a posuďte sami, že nám všem slušely.

3. Honba za posledním svobodným pokladem

Taky jste jako děti rádi hledali poklady? já jo a tak mě napadla tahle hra. Hra začala u mě doma, kdy nevěsta dostala první obálku s úvodem, kde bylo vysvětlení v čem tahle hra spočívá, co ji čeká a nemine a co je cílem hry.

Aby to bylo o něco zajímavější, vymyslela jsme příběh z doby antiky, kdy řecké budoucí nevěsty hledaly poklad a že je k tomu vždy předurčená jen holka se zásnubním prstenem. Hra spočívala v tom, že Evička dostala vždy obálku ve které byl úkol, nápověda, hádanka či hra, která ji měla někam nasměrovat. Pokud úkol splnila, či našla podle nápověd a hádanek další místo, dostala obálku další. A tak jsem z těhlech úkolů, hádanek a kvízů a her udělala stezku od svého baráku až na místo, kde jsme naplánovaly piknik.

Ráda bych vám pro inspiraci napsala i několik úkolů a her a ukázala fotky z téhle cesty za pokladem. A protože ani holky neměly žádné tušení co je v obálkách schováno, mohly si tenhle program užít spolu s nevěstou a pomáhat při řešení úkolů, ale samozřejmě to nechávaly z největší části na ní, aby si to pořádně užila.

Úkoly:

Activity

Jendím z úkolů bylo zahrát si aktivity s kartičkami…znáte to pantomima, kreslení a popis. Tyhle kartičky si můžete jako já vytvořit sami a zahrnout do nich i věci se svatební tématikou. Já jsem to až tak neřešila a našla si pár předloh na netu. No a tady jsou fotky! Kdyby jste neuhádli na první fotce je klokan!

Nevěsta musela uhádnout alespoň 1O kartiček z 15 a tak jak jsem si myslela, že to bude tak trochu oříšek, tak to zvládla s přehledem. Za vyřešení úkolu dostala nevěsta dárek, podle kterého musela uhodnout další místo. Tím byla kavárna Perla no a dárkem byly perlové naušnice. Byly jsme nedaleko a navíc tam s Evičkou chodíme dosta často, takže to nebyl problém uhádnout. 🙂

Drink aneb dodržování pitného režimu

V perle jsme si daly drink, což bylo dalším úkolem, protože v takovém teplém počasí na začátku července je přeci důležité dodržovat pitný režim 🙂

Nikdy jsem…

Dalším z úkolů byla hra Nikdy jsem…Která zpočívá v tom že každá dostala kartičku s nápisem Ano a Ne…udělala jsem seznam 20 otázek. Některých vtipných, některých peprnějších a každá musela popravdě odpovědět. Ze začátku jsem se bála téhle hry, ale tím, že jsme měly už všechny trochu upito, tak jsme se u ní pořádně zasmály.

Zničení příjmení

No a posledním úkolem bylo zničení příjmení. Tenhle nápad mi vnukla Zuzka, ségra Evičky. Bylo to prima a mě by to nenapadlo. Vystříhala z papíru písmena Evičky příjmení a přidělala na provázek. ten jsme pak pověsily mezi stromy a Evička dostala do ruky nůžky. Za každé střihnutí si musela loknout alkoholu. No a protože Evička měla dost dlouhé příjmení, dovolily jsme jí si to ještě naředit.

Rozlučka jak má být! 🙂

Na konci honby za pokladem jsme rozložily piknik a dojedly všechno jídlo. A že jídlo jsme každá přivítaly s otevřenou náručí, protože cesta byla celkem vyčerpávající. Evička za splnění všech úkolů dostaka za odměnu krabici s dárky pro nevěstu. Spodní prádlo, podvazek, hrnečky se srdíčky, něco na zub a ještě jsme ji s holkama vytvořily rámeček kam jsme obtiskaly všechny své rty a podepsaly se.

Nádherné podvazky najdete jako já zde:

http://www.svatebnipodvazkybride.cz

piknik

podvazek

kisses

Celý den si myslim vyšel úplně skvěle, počasí se nám krásně vydařilo a program byl bohatý a zábavný. Jsem ráda, že se všem líbilo a já krásně jsme se měly. Pokud si vezmete inspiraci, budu jedině ráda a klidně dejte vědět do komentů jak vám rozlučka vyšla.  Užijte si zábavu stejně jako my a mějte se krásně.

rozlučka